La Chapelle d’Abondance is erg authentiek. Het is een mooi agrarisch bergdorpje. Alleen jammer dat de doorgaande weg dwars door het dorpje heen loopt.
De eenvoudige overzichtelijke en rustige pistes, de kinderweide in het dal en de boardercross maken dit een erg leuk deelgebied voor kinderen in alle leeftijden. Tel daarbij op het rustige dorpje en de prima verbinding naar Châtel en je hebt een geweldig familiedorp.
De kwaliteit van de geboden faciliteiten is goed en de accommodaties zijn ruim. Hierdoor zijn de prijzen niet spotgoedkoop, maar de prijs-kwaliteit verhouding is geweldig. Winkels, sportwinkels en restaurants zijn netjes geprijsd.
In La Chapelle d’Abondance is helemaal geen après-ski. Ga hiervoor naar Les Gets of Morzine.
La Chapelle d’Abondance heeft een eigen skigebiedje dat erg leuk is voor kinderen en beginners. Je vindt hier tegelijkertijd een prima verbinding naar Châtel en dus de rest van de Portes du Soleil. Prima voor beginners en families, te omslachtig voor kilometervreters.
Als je via Zwitserland rijdt is La Chapelle d’Abondance ongeveer het laatste dorp waar je doorheen komt. Kom je via Frankrijk dan is het juist het eerste dorp waar je doorheen rijdt en kun je snel de stoet met auto’s verlaten.
La Chapelle d'Abondance
Boerendorpje met eigen deelgebiedje en verbinding naar Châtel
Boven het rustige boerendorp van La Chapelle d’Abondance vind je een eigen deelgebiedje, Crêt-Béni/La Combe, dat ideaal is voor beginners, kinderen, families en lichtgevorderden. Het is hier heerlijk rustig. Maar ook heeft dit dorp een directe verbinding met Châtel en daarmee dus een verbinding met het reusachtige Portes du Soleil. Dit maakt de ligging uitstekend voor families.
Rustig dorpje
In het dorp vind je hotels, appartementen en chalets die te huur zijn. De geboden kwaliteit is over het algemeen hoog en de accommodaties zijn netjes en vrij ruim. In het dorpje zelf vind je genoeg winkeltjes, sportwinkels en restaurants om het een vakantie lang vol te houden. Veder is er niet heel veel te beleven in dit kleine dorpje.
In La Chapelle d'Abondance gelden coronamaatregelen. Check altijd de meest actuele corona-informatie op de website van het skigebied.
De belangrijkste coronamaatregelen in La Chapelle d'Abondance zijn:
- Afstandsregels
- Desinfectiemiddelen voorhanden
- Mondkapje/mondbedekking verplicht in liften en liftstations
- Strenge gezondheidsregels voor personeel bij liften, skischolen, recepties enz.
- Mondkapje/mondbedekking verplicht in restaurants (niet aan tafel)
Skigebied Portes du Soleil
Makkelijk | 6% | 37km | |
Makkelijk | 21% | 123km | |
Gemiddeld | 60% | 350km | |
Moeilijk | 12% | 70km | |
Totaal km pistes | 580km |
Dorpen van dit skigebied
Dalafdaling | Liftverbinding | Après-ski | Sfeer | Kinderen | Locatie | Prijs | Bereikbaarheid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Champoussin (1580m) | | | | | | | | |
Morgins (1333m) | | | | | | | | |
Montriond (900m) | • | • | | | | | | |
Champéry (1050m) | • | | | | | | | |
Morzine (1000m) | | | | | | | | |
Châtel (1200m) | | | | | | | | |
Saint Jean d'Aulps (800m) | | | | | | | | |
La Chapelle d'Abondance (1020m) | | | | | | | | |
Les Gets (1172m) | | | | | | | | |
Torgon (1100m) | | | | | | | | |
Abondance (930m) | | | | | | | | |
Avoriaz (1800m) | | | | | | | | |
Les Crosets (1660m) | | | | | | | | |
Gerelateerde weblogs
Bereikbaarheid La Chapelle d'Abondance
Route
Let op!
Skipasprijzen
Skipasprijs hoogseizoen 2020/2021 | Volwassenen | Jeugdt/m 19 jaar | Kinderent/m 15 jaar |
---|---|---|---|
1 dag | €59.00 | €53.00 | €44.00 |
2 dagen | €113.00 | €102.00 | €85.00 |
3 dagen | €160.00 | €144.00 | €120.00 |
4 dagen | €207.00 | €186.00 | €155.00 |
5 dagen | €251.00 | €226.00 | €188.00 |
6 dagen | €295.00 | €266.00 | €221.00 |
7 dagen | €333.00 | €299.00 | €250.00 |
Wintersport checklist
Weerbericht
Wintersport weerbericht van zondag 10 januari
Na de overvloedige sneeuwval in de Zuid-Alpen is deze week de noordkant van de Alpen aan de beurt. Mogelijk grote hoeveelheden sneeuw gaan hier vallen tussen dinsdag en vrijdag, al is het voor details nog te vroeg. De situatie op de weerkaarten is behoorlijk delicaat. Gevecht tussen luchtsoorten Het zijn ronduit interessante dingen die deze week op de weerkaarten te zien zijn.