De lift die 1400 verbindt met de rest van het gebied is gloednieuw, zelden rijen en je zit snel in het gebied.
Buiten de vakanties zit je hier letterlijk voor een dubbeltje op eerste rij. In de vakanties is het net wat duurder, maar het blijft goedkoop.
De nieuwe parkeergarage heeft wat lucht gebracht in het parkeerprobleem van Puy Saint Vincent, maar na een reis van 12 uur moet je soms nog een uur naar parkeerplaatsen zoeken.
Je kunt een fondue-set huren bij de supermarkt. Dat is de après-ski hier. De laatste jaren doet Hotel Saint Roch moeite om het gezelliger te maken aan het einde van de skidag, en dat gaat steeds beter.
Het oude dorpje van Puy 1400 is authentiek en charmant. Hier mist wel een duidelijk centrum waardoor het nergens echt een gezellige sfeer heeft.
Puy Saint Vincent 1400 is de beste plek om met kinderen heen te gaan. Een leuke kinderweide en de mooie lange groene Landes piste maken dit een leuk dorpje voor families.
Puy Saint Vincent 1400
Het echte dorp van het gebied
Het dorp Puy Saint Vincent 1400 kent een oude typisch Franse kern. In tegenstelling tot veel andere skidorpen is dit dorp ook buiten het skiseizoen bewoond. Een zeer snelle zespersoonsstoeltjeslift brengt skiërs direct het skigebied in. Het is alleen jammer dat deze lift slecht onderhouden lijkt en regelmatig stil staat. De keuze rood/blauw of leuk groen om weer in het dal aan te komen is aangenaam. Elke skiër vindt zo zijn eigen piste. In 1400 zijn verschillende hotels en pensions te vinden. Evenals een flinke hoeveelheid appartementen. Ook aan bars en restaurantjes is geen gebrek. Enkele winkels zorgen verder voor een goed aanbod aan levensmiddelen.
In Puy Saint Vincent 1400 gelden coronamaatregelen. Check altijd de meest actuele corona-informatie op de website van het skigebied.
De belangrijkste coronamaatregelen in Puy Saint Vincent 1400 zijn:
- Afstandsregels
- Desinfectiemiddelen voorhanden
- Mondkapje/mondbedekking verplicht in liften en liftstations
- Strenge gezondheidsregels voor personeel bij liften, skischolen, recepties enz.
- Mondkapje/mondbedekking verplicht in restaurants (niet aan tafel)
Skigebied Puy Saint Vincent
Makkelijk | 37% | 28km | |
Gemiddeld | 45% | 34km | |
Moeilijk | 17% | 13km | |
Totaal km pistes | 75km |
Dorpen van dit skigebied
Dalafdaling | Liftverbinding | Après-ski | Sfeer | Kinderen | Locatie | Prijs | Bereikbaarheid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puy Saint Vincent 1800 (1800m) | | | | | | | | |
Puy Saint Vincent 1600 (1600m) | | | | | | | | |
Vallouise (1100m) | | • | | | | | | |
Puy Saint Vincent 1400 (1400m) | | | | | | | | |
Bereikbaarheid Puy Saint Vincent 1400
Route
Let op!
Skipasprijzen
Skipasprijs hoogseizoen 2020/2021 | Volwassenen | Jeugdt/m 16 jaar | Kinderent/m 10 jaar |
---|---|---|---|
1 dag | €35.00 | €33.50 | €28.00 |
2 dagen | €68.00 | €63.00 | €51.00 |
3 dagen | €100.00 | €93.00 | €77.00 |
4 dagen | €129.00 | €120.00 | €99.00 |
5 dagen | €156.00 | €149.00 | €123.00 |
6 dagen | €182.00 | €173.00 | €145.00 |
7 dagen | €209.00 | €199.00 | €169.00 |
Wintersport checklist
Weerbericht
Wintersport weerbericht van woensdag 10 februari
De spanning is toch weer even terug, want het Amerikaanse GFS-model laat het winterse hogedrukgebied niet zomaar aan de kant schuiven. Dat het volgende week zachter wordt staat vast, maar de vraag is hoeveel zachter. In dat opzicht staan de Amerikanen aan de zijde van de schaatsliefhebbers, maar de ‘Europeanen’ (het ECMWF-model) zeker niet.
Sneeuwhoogte in de buurt
0/12 | ||||
5km | 0/0 | |||
12km | 0/55 | |||
15km | 0/28 |