Sankt Anton heeft met de Mooserwirt misschien wel dé après-ski tent van de Alpen in huis. Hier gaat het dak eraf, maar ook als je 's avonds nog los wilt gaan dan zijn er genoeg opties!
Sankt Anton is een langgerekt maar authentiek dorp, dat ondanks de groei nog veel van z’n charme heeft bewaard. De autovrije dorpsstraat is gezellig en in het seizoen kan het behoorlijk druk zijn.
Sankt Anton ligt centraal in Ski Arlberg en zeker met de komst van de Flexenbahn naar Zürs kun je fantastische tochten maken. Vanuit het dorp brengen drie gondels je snel de berg op.
Wanneer je de Arlbergtunnel uitkomt is het nog maar een paar kilometer naar Sankt Anton am Arlberg.
Sankt Anton is veel duurder dan gemiddeld. Zowel accommodatie als eten en drinken zijn echt aan de prijs. Hoe verder van het centrum en de liften, des te goedkoper je verblijft.
Bij Nasserein vind je een mooi kinderland en een aantal oefenpistes. Sankt Anton is verder geen bestemming die zich speciaal op kinderen richt.
Sankt Anton am Arlberg
Levendig skidorp met de modernste faciliteiten én een rijke traditie
Aan de voet van de Arlbergpas die Vorarlberg van Tirol scheidt, ligt het dorp Sankt Anton. Tegenwoordig bereik je het dorp vanuit Vorarlberg gemakkelijk via de Arlbergtunnel (tol). Sankt Anton heeft ook een treinstation midden in het dorp (ondergronds) wat het gebied van oudsher geliefd heeft gemaakt bij de Oostenrijkers zelf. Aan de zonnige kant van het dal ligt het hoofdgebied onder de Vallugagrat (2811m) met eindeloze pistes en off-piste routes, en aan de zuidkant van het dorp ligt het afgezonderde en relatief rustige familieskigebied Rendl.
Jong publiek
Sankt Anton is een levendig dorp met alle moderne faciliteiten die je je kunt voorstellen, zoals een schitterend wellnesscentrum en de grote Galzigbahn. Dit is een zeer futuristische skigondel die je naar het hoofdgebied brengt. De après-ski en het nachtleven bruisen, niet in de laatste plaats omdat Sankt Anton een wat jonger publiek aantrekt. Sprekend voorbeeld is de alom bekende Mooserwirt met het beruchte laatste stukje ‘skiën’ naar het dorp.
Eerste skischool ter wereld
Sankt Anton heeft een rijke historie. In 1903 werd hier de eerste skischool ter wereld geopend. Vanaf 1907 werkte hier de wereldberoemde skileraar Hannes Schneider uit Stuben, die later met een eigen skischool de Arlbergtechniek zou lanceren. In 1927 werd de allereerste slalomwedstrijd georganiseerd tussen de Kandahar skiclub uit het Zwitserse Mürren en de Skiclub Arlberg.
In Sankt Anton am Arlberg gelden coronamaatregelen. Check altijd de meest actuele corona-informatie op de website van het skigebied.
De belangrijkste coronamaatregelen in Sankt Anton am Arlberg zijn:
- Afstandsregels
- Desinfectiemiddelen voorhanden
- Strenge gezondheidsregels voor personeel bij liften, skischolen, recepties enz.
- Mondkapje/mondbedekking verplicht in restaurants (niet aan tafel)
- Liften en openbare ruimtes worden gedesinfecteerd
Skigebied Ski Arlberg
Makkelijk | 43% | 132km | |
Gemiddeld | 40% | 123km | |
Moeilijk | 16% | 51km | |
Totaal km pistes | 306km |
Dorpen van dit skigebied
Dalafdaling | Liftverbinding | Après-ski | Sfeer | Kinderen | Locatie | Prijs | Bereikbaarheid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Warth (1494m) | | | | | | | | |
Lech (1450m) | | | | | | | | |
Sankt Christoph (1800m) | | | | | | | | |
Zürs (1716m) | | | | | | | | |
Pettneu (1222m) | • | • | | | | | | |
Schröcken (1269m) | | • | | | | | | |
Zug (1511m) | | | | | | | | |
Flirsch am Arlberg (1154m) | • | • | | | | | | |
Stuben am Arlberg (1407m) | | | | | | | | |
Sankt Jakob am Arlberg (1300m) | • | • | | | | | | |
Oberlech (1660m) | | | | | | | | |
Sankt Anton am Arlberg (1304m) | | | | | | | | |
Gerelateerde weblogs
Bereikbaarheid Sankt Anton am Arlberg
Route
Let op!
Skipasprijzen
Skipasprijs hoogseizoen 2020/2021 | Volwassenen | Jeugdvanaf 2001 | Kinderenvanaf 2005 |
---|---|---|---|
1 dag | €59.00 | €53.00 | €35.00 |
2 dagen | €116.00 | €104.00 | €70.00 |
3 dagen | €171.00 | €151.00 | €103.00 |
4 dagen | €223.00 | €193.00 | €134.00 |
5 dagen | €270.00 | €233.00 | €162.00 |
6 dagen | €313.00 | €270.00 | €188.00 |
7 dagen | €351.00 | €303.00 | €211.00 |
Wintersport checklist
Forum
Weerbericht
Wintersport weerbericht van zondag 17 januari
Tegen beter weten in stond ik vanmorgen om 7.00 uur naast mijn bed om nog wat sneeuwbeelden te schieten, maar de regen kletterde al tegen de ramen. Nog geen 20 uur duurde de sneeuwpret in Nederland, maar intussen sneeuwt het weer hard in de Alpen. Aan de noordkant van de Alpen komt opnieuw een halve meter naar beneden.
Sneeuwhoogte in de buurt
19/88 | ||||
7km | 1/6 | |||
14km | 6/9 | |||
17km | 19/88 | |||
18km | 14/41 |
Sneeuwval afgelopen 4 weken
Sneeuwzekerheid
Apres-ski
Sankt Anton heeft met de Mooserwirt misschien wel dé après-ski tent van de Alpen in huis. Hier gaat het dak eraf, maar ook als je 's avonds nog los wilt gaan dan zijn er genoeg opties!